Naujienos | Artimiausios ekskursijos

Nauja | Ekskursija "Aukščiau nosis" | Vasario 2 d., 12 val.

Kur mes dažniausiai žiūrime eidami senamiesčiu? Dažnai žiūrim tiesiai, kartais po kojomis, bet dažniausiai į telefoną. :D Šį sekmadienį kviečiu pasivaikščioti po senamiestį išdidžiai, aukštai iškėlus galvą. :) Parodysiu ir papasakosiu apie tai, ko mes dažnai nepastebime, nes ne visada dairomės aukščiau akių lygio. Prieš ekskursiją rekomenduojamas kaklo apšilimas (dažnai reikės užversti galvas aukštyn) ir jei turit teatrinius žiūronus - galite pasiimti - keliose vietose pravers. :)

Renkamės sekmadienį, 12val. prie Gedimino paminklo.
Judėsime Bernardinų, Pilies, Vokiečių ir dar keliomis gatvėmis.
Atstumas nedidelis - apie 2km.
________________________________________________
Standartiškai - ekskursija yra nemokama, tačiau kaip padėkos ženklą galėsite palikti arbatpinigių.

Renginys Facebook'e


---

Fotografijos paroda "Vilniaus bokštai" | TV bokšte - baigėsi

Norėdami įsigyti paveikslą, kreipkitės gidas@andriuspavelko.lt 
----

Įvykusios ekskursijos

Ekskursija po Naujamiestį (Gedimino, Jakšto, Kaštonų g.) | Sausio 25 d., 12 val. 

Šį šeštadienį - Vilniaus gimtadienis ! Ta proga kviečiu pasivaikščioti po Naujamiestį - Gedimino pr., A. Jakšto, Kaštonų gatvėmis. Ekskursijos metu dažnai pakviesiu užversti galvas aukštyn, užsuksime į kelis kiemelius, apčiupinėsime išlikusius miesto reliktus, pakalbėsime apie tai, kaip keitėsi architektūra nuo 19a. pabaigos iki šių dienų. Bus istorijų apie pastatus, žmones ir krūva archyvinių nuotraukų.

Ekskursiją pradėsime 12:00 nuo Katedros varpinės (renkamės iš Gedimino pr. pusės, kur suoliukai), ekskursijos pabaiga - Lukiškių aikštėje.

Renginys Facebook'e

---

Ekskursija po Žvėryną | Sausio 18 d., 12 val.

Šeštadienį (01.18) kviečiu pasivaikščioti po Žvėryną. Pakalbėsim apie šio išskirtinio rajono istoriją, apžiūrėsim įdomiausius rajono pastatus, paieškosim išlikusių istorinių reliktų. Kelionė nebus trumpa - apie 6km. :)

Renginys Facebook'e

---

Ekskursija po Žemutinės pilies teritoriją | Sausio 12 d., 12 val. 

Šį sekmadienį (01.12) kviečiu pasivaikščioti po Žemutinės pilies teritoriją. Pakalbėsime apie Gediminą, Vytautą, Žygimantą, Boną, apie tai, kaip keitėsi Katedros aplinka, išnarstysim ir pačią Katedrą iki smulkiausių detalių (aš tai statyčiau kitaip, Laurynai :D). Įvertinsim Kašubos, Umbraso, Vildžiūno, Antokolskio skulptūras. Atiduosim pagarbą Pilies vartų meškoms, paspausim Šv. Kazimierui trečią ranką, išgersim kavos Gedimino bokšto cukiernioj ir praeisime kiaurai Gedimino kalną... Na gerai - truputį įsijaučiau - kai ko gal ir nedarysim. :)

Renginys Facebook'e

---

Ekskursija po žydišką Vilnių | Sausio 5 d., 12 val. | Nemokama

Šį sekmadienį (01.05) kviečiu pasivaikščioti tomis Vilniaus gatvėmis ir kiemais, kuriuose kažkada vaikščiojo ir kuriuose gyveno žydai. Keliausime Žemaitijos, Ligoninės, Pylimo, Šv. Stepono, Gėlių gatvėmis - ieškosime išlikusių "Šiaurės Jeruzalės" pastatų, įvairių užrašų, menančių šios tautos indėlį į Vilniaus istoriją. Užeisime į vienintelę Vilniuje veikiančią choralinę sinagogą (bilietas 1€). Papasakosiu apie žydų tradicijas, apie jų gyvenimą Vilniuje ir tragišką likimą. Maršrutas - apie 2-3km ir beveik grįšime ten, nuo kur pradėjome.

Renginys Facebook'e

---

Naujametinė ekskursija po TV bokštą | Gruodžio 31 d., 17:45 val. 

Gruodžio 31 dieną 17:45val. kviečiu į TV bokšto ekskursiją ir į neeilinę progą paskutinį kartą šiais metais pažvelgti į Vilnių iš aukščiausio Lietuvoje balkono. Valandos trukmės ekskursija ir 19val. vyšnia ant torto - lauksim mėlynai nusidažančio bokšto. :)

---

Ekskursija po Užupį | Gruodžio 28 d., šeštadienį 12 val. | Nemokama

Šį šeštadienį (12.28) kviečiu iškeliauti į Užupio Res publiką. Užupio kiemų labirintai, Vilnelės pakrantės, netikėti vaizdai ir istorijos - visa tai Jūsų lauks Užupyje.

Renkamės šeštadienį 12:00 prie pagrindinio Užupio tilto (prie to, kur undinė jūsų tyko). Prie ženklo "Užupio Res publika".

Renginys Facebook'e 

---

Ekskursija "Vilniaus miesto gynybinė siena" | Gruodžio 22 d., sekmadienį 12 val. | Nemokama

Šį sekmadienį (12.22) kviečiu į XVI a. Vilniaus miesto sienos paieškas. Ieškosim sienos, miesto vartų, pamatų likučių. Kur rasime - apčiupinėsime kiekvieną akmenį, kur ne - teks įjungti savo vaizduotę, arba pasikliauti Kamarausko ir Smuglevičiaus piešiniais. Gynybinės sienos pėdsakų ieškosime visur - pastatų sienose, kiemuose, laiptinėse. Kaip visuomet - bus netikėtų vietų, įdomių istorijų ir detalių, kurių anksčiau nepastebėdavote.

Pasivaikščiojimas ne iš lengvųjų - apie 5-6km. Ekskursiją baigsime ties Bernardinų bažnyčia.
 

---

Ekskursija po Naujamiestį | gruodžio 21 d., šeštadienį, 11 val. 

Ateinantį šeštadienį (12.21) kviečiu į ekskursiją po Naujamiestį. Keliausime Konarskio, Savanorių, Muitinės, Vivulskio, T. Ševčenkos gatvėmis. Kaip visada - klaidžiosime kiemais, ieškosime istorinių pastatų, išlikusių ir neišlikusių detalių, skulptūrų, paminklų, ... ir t.t. ir pan. :)

Ekskursiją pradėsime 11:00 nuo Šv. Hiacinto (Jackaus) koplyčios (Basanavičiaus - Jovaro g. kampas). Ekskursijos trukmė ~1val.

Renginys Facebook'e
---

Ekskursija TV bokšte | Gruodžio 19 d., ketvirtadienį 17:30 val. 

Ketvirtadienį (12.19) 17:30 kviečiu į ekskursiją po Vilniaus televizijos bokštą. Nedaugžodžiausiu, nes viską jūs, tikriausiai, žinote - bus nematytos, neregėtos vietos, nepasiekiami toliai, daug gerų emocijų ir prizų - siurprizų. Na, nes kitaip man neišeina. :)

---

Rašytojų ir poetų keliais | Gruodžio 14 d., šeštadienį, 12 val.

Kviečiu šį šeštadienį (12.14) pasivaikščioti po Naujamiestį ir sužinoti daugiau apie Literatų svetainę, Rašytojų sąjungą, su Naujamiesčiu daugiau ar mažiau susijusius rašytojus ir poetus. Pakalbėsime apie A. Mickevičių, V. Kudirką, Žemaitę, A. ir T. Venclovas, V. Mykolaitį - Putiną, V. Krėvę - Mickevičių, ... Užeisime ir į kelių rašytojų namus. :)

Renginys Facebook'e

---

Ekskursija nuo Aušros vartų iki Šv. Kazimiero bažnyčios | Gruodžio 8 d., sekmadienį 12:30 val.

Šį sekmadienį (12.08) pasivaikščiokim nuo Aušros vartų iki Šv. Kazimiero bažnyčios. Bažnyčios, kiemai, skulptūros, įvairios nepastebimos detalės - jų šioje trumpoje atkarpoje yra sočiai. Apie jas ir pakalbėsim. O ekskursiją pabaigsime nusileisdami į Šv. Kazimiero bažnyčios kriptą.

Ekskursiją pradėsime 12:30 nuo Aušros vartų (iš tos pusės kur "už miesto").
Renginys Facebook'e

---

Ekskursija "Romantiškas Vilnius" | Lapkričio 30 d., šeštadienį, 11:30

Bevaikštant po kiemelius ir pasakojant apie juos, vis kaupėsi įvairios romantiškos istorijos. Kartais tragiškai pasibaigę santykiai, kartais ilgas ir laimingas poros gyvenimo kelias, o kartais ir netikėtas meilės trikampis. Sudėjus visas šias istorijas ant žemėlapio susidėliojo visai įdomi ekskursija apie romantišką Vilnių. Į ją ir kviečiu visus romantiškai nusiteikusius šį šeštadienį (11.30) 11:30 val. (čia, kad lengviau atsimintumėt :)).

Renkamės prie Rotušės laiptų.
Renginys Facebook'e

---

Ekskursija - pasivaikščiojimas po Vilniaus senamiesčio kiemelius | Lapkričio 21 d., 17:45 val.

Šį ketvirtadienio (11.21) vakarą kviečiu pasivaikščioti po senamiesčio gatves ir kiemelius. Tai nebus tradicinė ekskursija - eisime nors ir neskubėdami, bet beveik niekur nestodami. Einant pasakosiu tai ką matome, ką praeiname ar ko dažnai nepastebime. Tai bus trumpi pasakojimai jums tiesiai į ausį. :) Todėl būtina turėti išmanų telefoną su ausinėm (ir internetu). Jei ir atsiliksite pasidaryti nuotrauką - garsas niekur nedings, o pasivyti bus nesunku, nes eisime lėtai.

Bus naudojamas "Free Conference Call" apps'as - instaliavimas ir pasijungimas paprastas, bet geriau atvykite keliomis minutėmis anksčiau, kad ramiai pasiruoštumėte ekskursijai.

Taip pat labai rekomenduojamas prožektorius, nes gi žinote, kad pagrindinėm gatvėm aš vaikštau retai. :)

Renginys Facebook'e 

---

Ekskursija po Žemutinės pilies teritoriją | Lapkričio 16 d., 12 val. 

Šį šeštadienį (11.16) kviečiu pasivaikščioti po Žemutinės pilies teritoriją. Pakalbėsime apie Gediminą, Vytautą, Žygimantą, Boną, apie tai, kaip keitėsi Katedros aplinka, išnarstysim ir pačią Katedrą iki smulkiausių detalių (aš tai statyčiau kitaip, Laurynai :D). Įvertinsim Kašubos, Umbraso, Vildžiūno, Antokolskio skulptūras. Atiduosim pagarbą Pilies vartų meškoms, paspausim Šv. Kazimierui trečią ranką, išgersim kavos Gedimino bokšto cukiernioj ir praeisime kiaurai Gedimino kalną... Na gerai - truputį įsijaučiau - kai ko gal ir nedarysim. :)

Renginys Facebook'e

---

Ekskursija Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje | Lapkričio 9 d., 14 val.

Šeštadienį (10.09) kviečiu jus į ekskursiją po Vilniaus bastėją. Jos metu sužinosite kaip Vilnius gynėsi nuo priešų XVI - XVII amžiuje, kokius naudojo ginklus, ar sudėtingas buvo puškorių darbas. Išmokinsiu jus šaudyti iš patrankų ! Nežinai gi žmogus kada ko gali prireikti. :) O ar esate girdėję legendą apie Vilniaus bastėjos požemiuose gyvenusį baziliską? Jei būsite drąsūs - galėsite ne tik jį pamatyti, bet gal ir paglostyti. :)

Šiuo metu bastėjoje vyksta nuostabi tarptautinė archeologinės avalynės paroda „200 batų – 700 metų“. Nuo 15val. galėsite sudalyvauti ir šioje ekskursijoje ir edukacijoje. 

---

Ekskursija po Žemutinės pilies teritoriją | Lapkričio 9 d., 11 val. 

Šį šeštadienį (11.09) kviečiu pasivaikščioti po Žemutinės pilies teritoriją. Pakalbėsime apie Gediminą, Vytautą, Žygimantą Augustą, apie tai, kaip keitėsi Katedros aplinka, išnarstysim ir pačią Katedrą iki smulkiausių detalių (aš tai statyčiau kitaip, Laurynai :D). Įvertinsim Kašubos, Umbraso, Vildžiūno, Antokolskio skulptūras. Atiduosim pagarbą Pilies vartų meškoms, paspausim Šv. Kazimierui trečią ranką, išgersim kavos Gedimino bokšto cukiernioj ir iššausim iš patrankos... Na gerai - truputį įsijaučiau - kai ko gal ir nedarysim. :)

---
Ekskursija po žydišką Vilnių | Lapkričio 3 d., 12 val.

---

Renginys Facebook'e

Ekskursija po Rotušės požemius | Spalio 26 d., Šeštadienį nuo 10:30 iki 11:30

Renginys Facebook'e

---

Ekskursija po senamiesčio kiemelius | Spalio 26 d., Šeštadienį nuo 11:30 iki 13:00

Renginys Facebook'e


---

Ekskursija po Naujamiestį | Spalio 6 d., 12 val. 

Renginys Facebook'e

---

Ekskursija po senamiesčio kiemelius ir rotušės požemius | Rugsėjo 28 d., 12:30 val.

Renginys Facebook'e


---

Ekskursija po Adomo Mickevičiaus Vilnių | Rugsėjo 22 d., 11:00 - 12:30 

Renginys Facebook'e

---

Ekskursija TV bokšte | Rugsėjo 21 d., 13 val. 

Renginys Facebook'e :)

---

Ekskursija TV bokšte | Rugsėjo 14 d., 13 val. 
---

Ekskursija po Užupį | Rugsėjo 7 d., 12 val. 

Renginys Facebook'e

---

Ekskursija po Viršuliškes | Rugsėjo 8 d., 11 val. 

Renginys Facebook'e 

---

Ekskursija po Viršuliškes | Rugsėjo 1 d., 11 val.

Renginys Facebook'e

--

Ekskursija po žydišką Vilnių | rugpjūčio 11 d., 12 val. 

Renginys Facebook'e

--

Ekskursija po Naujamiestį (nuo Gedimino pr.) | Rugpjūčio 9 d., 18 val. 

Renginys Facebook'e

---

Ekskursija po Žvėryną | rugpjūčio 10 d., 12 val. 

Renginys Facebook'e

---

Liepos 25 d. | Trečiadienis, 18 val. | Ekskursija Šv. Kristoforo dienos proga

Renginys ir Facebook'e

---

Liepos 24 d. | Penktadienis, 18 val. | Ekskursija po Naujamiestį

Renginys Facebook'e 

---

Liepos 19 d. | Penktadienis, 18 val. | Ekskursija po Naujamiestį

Renginys ir Facebook'e

---

Birželio 29 d. | Šeštadienis 11:00 | Ekskursija po senamiesčio kiemelius ir rotušės požemius

---

Birželio 21 d. | Penktadienis 17:30 val. | Ekskursija po Vilniaus televizijos bokštą

Renginys ir Facebook'e

---

Birželio 15 d. | Šeštadienis, 11 - 13 val. | Ekskursija "Vilniaus miesto gynybinė siena"

Renginys ir Facebook'e

---

Birželio 9 d.  11 val. | Ekskursija senamiesčio kiemeliais

Daugiau >>

---

Gegužės 31 d. 18 val. | Ekskursija po Naujamiestį 

Daugiau info čia :)

---

Birželio 1 d. 13 val. | Ekskursija po Užupį 

Daugiau info čia

---

Ekskursija senamiesčio kiemeliais, Šv.Kazimiero bažnyčios kripta | Balandžio 6 d. | 11 val.

Daugiau informacijos čia.

---

Ekskursija po Žvėryną | Kovo 31 d. | 12 val. 

Daugiau informacijos čia.

---

Ekskursija po senamiesčio kiemelius ir rotušės požemius | Kovo 24 d. | 12 val. 

Daugiau čia.

----

Ekskursija po Užupį Šv. Patriko dienos proga | Kovo 16 d. | 12 val.

Daugiau čia.

----

Ekskursija "Moteriškos Vilniaus skulptūros" | Kovo 17 d. | 12 val.

Daugiau čia.