15. Ekskursija po Naujamiestį

Naujamiestis - vienas didžiausių Vilniaus mikrorajonų, kuris formavosi visą XIX a. Žemutinė jo dalis - Gedimino prospektas, Lukiškių aikštė, viršutinė - nuo Čiurlionio g. iki stoties. Galimi keli ekskursijų po Naujamiestį variantai.

Žemutinis Naujamiestis - nuo Katedros iki Lukiškių aikštės (taip pat Jakšto, Kaštonų g.). Ekskursijos metu pažinsime Gedimino prospektą - kaip keitėsi prospektas ir jo pavadinimai, kokios garsiausios kavinės, kino teatrai, bankai čia buvo ar yra įsikūrę. Sužinosite skirtumus tarp carinės, tarpukario ir pokario architektūros. Papasakosiu kaip keitėsi pagrindinės miesto aikštės - V. Kudirkos ir Lukiškių.  

Viršutinis Naujamiestis - pasivaikščiojimas Didžiąja ir Mažąja Pohulianka - dabartinėmis Basanavičiaus ir Kalinausko gatvėmis (taip pat Teatro, Vivulskio g.). Šioje ekskursijoje sužinosite kokį Vilnių matė į jį atvykstantys ir iš jo išvykstantys. Apžiūrėsime buvusią smuklę, sarginę, koplytėlę. Pakalbėsime apie S. Konarskį, A. Vivulskį, R. Kvintą ir kitus žymius vilniečius.

Trukmė ~1,5 val.